جستجو برای : Array

  Christopher Plummer

  تولد : 1929 December 13 | بازیگر مرد , تهیه کننده , صدا پیشه | قد : 179 سانتیمتر | سن : 89 فرزند : Amanda Plummer همسر : Elaine Taylor , Patricia Lewis , Tammy Grimes محل تولد : Toronto, Ontario, Canada

  کریستوفر پلامر بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما می باشد.وی تا به کنون جوایز فراوانی را برای هنرنمایی های خود دریافت کرده است که مهمترین آنها یک جایزه اسکار، دو جایزه امی، دو جایزه تونی، یک جایزه گلدن گلوب و یک جایزه بفتا می باشد. پلامر با دریافت جایزه اسکار در سال 2012 برای فیلم مبتدی ها، مسنترین بازیگریست که تا کنون جایزه اسکار را دریافت نموده است.
  او با سابقه ای بیش از 50 سال، نقش آفرینی‏های ماندگاری در سینما، تئاتر و تلویزیون از خود به جای گذاشته است.
  او را بیشتر به خاطر ایفای نقش کاپیتان جورج فون تراپ در فیلم اشک‏ها و لبخندها می‏شناسند.نام کامل وی آرتور کریستوفر اورم پلامرمیباشد، او در شهر تورنتو در استان اونتاریو چشم به جهان گشود و تک فرزند خانواده‏ای بود که ایزابلا ماری و جان اورم پلامر آن را تشکیل می‏دادند.
  پدرش عضو هیئت علمی دانشگاه مک‏گیل بود. پدرِ پدربزرگ مادری او، نخست وزیر اسبق کانادا، سِر جان ابوت بود.پلامر پس از مدت زمانی کوتاه از تولدش با طلاق والدینش روبه‏رو گردید و به همین دلیل به کبک برده شد تا در خانه ی پدربزرگ مادری‏اش در سِن‏ویل در حومه ی مونترال زندگی کند. به این دلیل علاوه بر انگلیسی، فرانسه نیز می داند.
  او در ابتدای تحصیلاتش به نوازندگی پیانو پرداخت اما پس از نوازندگی پیانو در کودکی همزمان به عشق و علاقه‏اش به بازیگری پی برد و از دوران دبیرستان به این حرفه روی آورد.
  الهام بخش او در پیشه‏اش دیدن سِر لارنس اولیویه در فیلم هنری پنجم به سال 1944 بود.وی جهت تجربه اندوزی با گروه سی آر تی همراه شد.