جستجو برای : Array

    J.J. Abrams

    تولد : 1966 June 27 | عضو گروه موسیقی , تهیه کننده , نویسنده | قد : 170 سانتیمتر | سن : 52 فرزند : Henry Abrams, Gracie Abrams, August Abrams همسر : Katie McGrath محل تولد : New York City, New York, United States

    جفري جیکوب  آبرامز (متولد 27 ژوئن، 1966) يک فيلمساز آمريکايي و تهيه کننده تلويزيون، فيلمنامه نويس، کارگردان، بازيگر، آهنگساز است.آبرامز در نيويورک به دنيا آمد و در لس آنجلس بزرگ  شد. او فرزند از تهیه کننده تلويزيون جرالد W. آبرامز و تهيه کننده اجرايي کارول است. آبرامز، یک يهودي است.اولين کار آبرامز در زماني که او 16 ساله بود آغاز شد. وقتي که او یک موسيقي براي Nightbeast ساخته ی دان دالر نوشت. او در سال آخر کالج، با جيل مزرسکی، تيمي را برای نوشتن فیلمنامه ای که مدتی بعد با نام  Taking Care of Business ساخته شد تشکیل داد.ساخته ی بعدی او Regarding Henry بود که هریسون فرد دز آن بازی میکرد و پس از آن Forever Young که مل گیبسون در آن بازی میکرد.آبرامز با جري براکهایمر تهيه کننده و کارگردان مايکل بي در فيلم سال 1998، برای ساخت Armageddon همکاري کرد. در همان سال، او به تاخت و تاز کردن خود ادامه داد و براي اولين بار به تلويزيون با رفت و سریال Felicity که به مدت چهار فصل در شبکه  WB را نوشت و هچنین آهنگ آن را خودش ساخت.
    او شرکت توليد (Bad Robot) را با همراهی برايان برک در سال 2001 تاسيس شد، آبرامز فیلم Alias را نوشت و تهیه کنندگی اجرایی آن را بر عهده گرفت. او بعدها سریال Lost  را برای کانال ABC تا فصل سوم نوشت.او برای Lost  نیز یک آهنگ نوشت.در سال 2001 آبرامز شروع به نوشتن فيلمنامه پنجم فيلم سوپرمن کرد ولی این فیلم ساخته نشد.در سال 2006 او به عنوان تهيه کننده اجرايي Six Degrees و What About Brian مشغول به کار شد.در همان سال او اولين کارگردانيش را با Mission Impossible III،با بازي تام کروز تجربه کرد.آبرامز در سال 2008 فيلم Cloverfield ساخت.او در سال 2009 به کارگرداني Star Trek پرداخت.او يکي از سازندگان از سریال فرينج شبکه فاکس است، که او موسيقي آن را نیز خودش بر عهده داشته است.او فیلمنامه ی Super 8 را نوشت و به همراه استيون اسپيلبرگ آن را کارگردانی کرد.
    آبرامز با کیتي مک گراث، ازدواج کرده است.آنها داراي سه فرزند: فرزندان پسر آگوست و هنري و دختر گریسی او در کاليفرنيا زندگي ميکند.