جستجو برای : Array

  پل واکر ( Paul Walker )

  تولد : 1973 September 12 | مرگ : 2013 November 30 | بازیگر مرد , خدمات متفرقه , تهیه کننده | قد : 188 سانتیمتر | سن : 40 فرزند : Meadow Rain Walker محل تولد : Glendale, California, USA

  در بیوگرافی امروز سعی داریم تا به بررسی زندگی و همینطور بازی های بازیگر محبوب سینمای هالیوود بپردازیم که توانست با بازی در مجموعه فیلم های سریع و خشن به معروفیت بسیار زیادی دست پیدا کند.پُل واکر در 12 سپتامبر 1973 در شهر گلندل در ایالت کالیفرنیا آمریکا چشم بر جهان گشود. دوران بازیگری واکر با بازی در تبلیغات تلویزیونی " پامپرز " در سن دو سالگی آغاز شد! وی پس از طی کردن مدارج تحصیلی با توجه به چهره خاص و علاقه ای که به بازیگری داشت تصمیم به ورود به این حرفه گرفت و در سال 1985 در چندین شوی تلویزیونی از جمله بزرگراه به بهشت و رئیس کیه ؟ حضور پیدا کرد.برای ادامه بیوگرافی Paul Walker با ما همراه باشید.

  پل واکر چهره شناخته شده سینمای هالیوود بود  - بیوگرافی Paul Walker
  پل واکر توانست در سیمای هالیوود بسیار بدرخشد  - بیوگرافی Paul Walker

  نگاهی به زندگی پل واکر 

  دوران بازیگری واکر در سینما از سال 1986 با فیلم کمدی – ترسناک « هیولا در قفسه » آغاز شد. حضور واکر در سالهای بعد در سینما موفقیت چندانی برای او به همراه نداشت تا اینکه در سال 1998 با بازی در فیلم « ملاقات با دیدلز » توانست تا حدودی نام خود را بر سر زبانهای بیندازد. واکر در فاصله کوتاهی پس از اکران « ملاقات با دیلز » در چندین فیلم در نقش مکمل ظاهر شد تا اینکه در سال 2001 موفق به حضور در فیلم اکشن « سریع و خشمگین » در مقابل ون دیزل شد. فیلمی که با فروش خیره کننده در گیشه باعث شهرت روز افزون واکر شد و ساخت دنباله های متعدد برای این فیلم ، جای پای وی را به عنوان یک بازیگر مستعد مطرح کرد.در سالهای بعد واکر فارغ از حضور در مجموعه فیلمهای دنباله دار « سریع و خشمگین » ، در چندین اثر ارزشمند از جمله « پرچم پدران ما » به کارگردانی کلینت ایستوود و « هشت درجه زیر صفر » حضور پیدا کرد که به اعتبار جایگاه بازیگری وی افزود.

  وی بعد از بازی در فیلم بسیار مطرح سریع و خشمگین توانست به شهرت فراوانی دست پیدا کند - بیوگرافی پل واکر
  وی بعد از بازی در فیلم بسیار مطرح سریع و خشمگین توانست به شهرت فراوانی دست پیدا کند - بیوگرافی پل واکر

  پلیزنتویل فیلمی محصول سال 1998به کارگردانی گری راس می باشد. در این فیلم بازیگرانی همچون توبی مگوایر، جف دانیلز، جوآن آلن، ویلیام اچ میسی، پل واکر، جی تی والش، ریس ویترسپون، مارلی شلتن، جوزپه اندروز، جنی لویس، جین کاچمارک، دان ناتز، دیوید تام ایفای نقش کرده‌اند.

  داستان فیلم : یک تعمیرکار عجیب و غریب، یک ریموت کنترل مدرن به «دیوید واگنر» (مگوایر) و خواهر دو قلوی او، «جنیفر» (ویدرسپون) می دهد که با استفاده از آن، برادر و خواهر وارد مجموعه ی «پلزنت ویل» می شوند؛ یک مجموعه ی موفق و شاد تلویزیونی دهه ی 1950که دوباره در دهه ی 1990 از یکی از کانال های کابلی پخش می شود.

  بازی پل واکر در صحنه ای از فیلم Pleasantville  - بیوگرافی Paul Walker
  بازی پل واکر در صحنه ای از فیلم Pleasantville  - بیوگرافی Paul Walker

  وی در سال 2001 موفق شد تا در فیلم لذت سواری به کارگردانی جان دال حضور یابد. در این فیلم بازیگرانی همچون پل واکر،استیو زان، لیلی سوبیسکی، جسیکا بومن، استوارت استون، جیم بیور و جی هرناندس به ایفای نقش پرداخته اند.

  لوئیس توماس (پل واکر) دانشجوی دانشگاه برکلی است و قصد دارد تا برای دیدار با ونا (لیلی سوبیسکی) که دوست دوران کودکی اوست به سفر برود اما مادرش در نامه‌ای از او خواسته تا با سپردن وثیقه برادر بزرگتر خود فولر (استیو زان) را آزاد کند. او برادر خود را آزاد می‌کند وبه سفر می‌روند دربین راه به خرید یک رادیو و فرستنده کوچک برای سرگرمی خودشان اقدام می‌کنند. آنها دربین راه بایک راننده مرموز تماس رادیویی برقرار می‌کنند و با او به قصد شوخی صحبت می‌کنند لوئیس (پل واکر) با تقلید صدای زنانه با این راننده مرموز قرار ملاقات برای شب می‌گذارد واز او شامپاین صورتی می‌خواهد. راننده به اشتباه، به جای مراجعه به اتاق آنها به اتاق کناری می‌رود ویک تاجر را که درهتل مستقر بود را می‌کشد از آن پس لوئیس و فولر متوجه این شوخی احمقانه خودشان می‌شوند و راننده مدام آنها را تعقیب می‌کند تا آنها را بکشد.

  صحنه ای از فیلم Joy Ride - بیوگرافی Paul Walker
  صحنه ای از فیلم Joy Ride - بیوگرافی Paul Walker

  پل در همان سال توانست در موفق ترین نقش خود یعنی Brian O'Conner در فیلم سریع و خشمگین به کارگردانی راب کوهن محصول سال 2001 حضور یابد. این فیلم اولین فیلم از سری فیلمهای سریع و خشمگین است که از بازیگران اصلی آن می‌توان به پل واکر، وین دیزل، جوردانا بوروستر، میشل رودریگز، ریک یان،چاد لیندبرگ، مت کلاوس، تد لواین، جا رول، ویتو روگینز، رجی لی و نیل اچ. موریتز اشاره کرد. سریع و خشمگین را می توان یکی از معدود عناوین دنباله دار سینما لقب داد که پس از گذشت هشت قسمت کماکان طرفداران پر و پا قرص خود را به همراه دارد که هربار با اکران قسمت جدید آن، فروش فیلم را برای ساخت قسمت های بعد تضمین می کنند. بطور کل کمتر آثاری در سینما یافت می شوند که شامل دنباله های نزدیک به 10 قسمت در سینما بوده باشند. شاید بتوان در این میان از سری فیلمهای جیمز باند نام برد که دهه هاست ساخته می شود و کماکان منتظران زیادی را به خود می بیند.

  داستان فیلم : سریع و خشن ماجرای کلوپهای خیابانی است که در نیمه شب با ماشین با هم مسابقه می دهند . در این فیلم وین دیزل ستاره فیلمهای اکشن در نقش دمینیک ، رهبر یک گروه از گانگسترهای خیابانی است که بطور غیر قانونی در نیمه شب اقدام به برگذاری مسابقات ماشین سوار در شهر می کنند و نیز مظنون به دزدیدن تجهیزات الکترونیکی گران قیمتی هستند . پول نیز در نقش یک افسر مخفی پلیس است که می کوشد تا دزد واقعی تجهیزات را با نفوذ به این باند و با کمک خواهر دومینیک پیدا کند.

  بازی پل واکر در فیلم The Fast and the Furious - بیوگرافی پل واکر
  بازی پل واکر در فیلم The Fast and the Furious - بیوگرافی پل واکر

  2 سریع و 2 خشمگین یا سریع و خشمگین 2 فیلمی به کارگردانی جان سینگلتون محصول سال 2003 امریکا می باشد. این فیلم دومین فیلم از سری فیلمهای سریع و خشمگین است که از بازیگران اصلی آن می‌توان به پل واکر، ترسی گیبسون، اوا مندس،کول هاسر ، لوداکریس ، جیمز رمار ، آمائوری نولاسکو ، مایکل ایلی ، مک جین ، مارک بون جونیور اشاره کرد.

  داستان فیلم : پلیس سابق، «برایان او کانر»، بخاطر فراری دادن دوست متهمش، دستگیر میشود. اکنون به او فرصتی داده شده تا پلیس از مجازاتش چشم پوشی کند. او باید همراه یکی از دوستان قدیمی‌اش، به پلیس در دستگیری یک وارد کننده مواد مخدر کمک کند.

  صحنه ای از فیلم 2 Fast 2 Furious  - بیوگرافی Paul Walker
  صحنه ای از فیلم 2 Fast 2 Furious  - بیوگرافی Paul Walker

  دویدن از ترس فیلمی است محصول سال 2006 به کارگردانی وین کریمر است. در این فیلم بازیگرانی همچون پل واکر، کامرون برایت، ورا فارمیگا، چاز پالمینتری، کارل رودن، جانی مسنر، ایوانا ملیسویک، مایکل کادلیتز، بروک آلتمن، الیزابت میچل،آرتور جی.ناسکارلا، جان نوبل، توماس روسالس و دیوید وارشوفسکی ایفای نقش کرده‌اند.

  داستان فیلم : جویی گازل» قاچاقچی خورده پایی است که بعد از یک درگیری با پلیس، باعث کشته شدن 2 پلیس می‌شود. او اسلحه‌ای که با آن قتل را انجام داده، را در زیرزمین خانه اش مخفی می‌کند. اما این کار باعث می‌شود که اسلحه توسط پسربچه یکی از همسایگانش دزدیده شود.

  Running Scared  - بیوگرافی 

  پروژه لازاروس یا پروژه بهشتی فیلمی است ترسناک محصول سال 2008 میلادی به کارگردانی جان گلن می باشد.داستان فیلم در دالاس، تگزاس رخ می دهد.بن گاروی مجرم سابق اینک کارگری سخت کوش و همسر و پدری مهربان است و زندگی ساده‌ای و بی دغدغه‌ای را با همسرش لیزا و دخترش کیتی می‌گذراند. تا اینکه یک شب برادرش ریک از راه می‌رسد. ریک که تازه از زندان آزاد شده به او پیشنهاد انجام کاری پولساز می‌کند. ریک رد می‌کند، ولی حوادثی که در پی می‌آیند وی را مجبور به پذیرش پیشنهاد ریک می‌کند. حین سرقت ریک و همکارشان فلپس به همراه یکی از نگهبانان کشته می‌شود و بن به دام می‌افتد. دادگاه او را در مرگ این سه نفر مقصر دانسته و بن را به خاطر جرم ناکرده به مرگ محکوم می کند. در روز موعود مراسم اعدام با تزریق مواد سمی انجام می‌شود، اما مدتی بعد بن خود را در میانه یک جاده در ایالت اورگون می‌یابد. برخورد با کشیشی به نام ازرا او را به این نتیجه می‌رساند که خداوند او را نجات داده و زندگی تازه‌ای به وی اعطا کرده و باید زندگی گذشته و خانواده اش را فراموش کند. تلاش‌های بن برای گریز از آنجا با حضور مرموزی مردی فرشته گون به نام آوری نیز با شکست روبرو می‌شود. اما بن که خود را بیگناه می‌داند و در آرزوی پیوستن به خانواده اش می‌سوزد، با یافتن نشانه‌هایی در محوطه به این نتیجه می‌رسد که این حوادث خواست خداوند نیست و باید بگریزد.

  پل واکر در فیلم The Lazarus Project  - بیوگرافی پل واکر
  پل واکر در فیلم The Lazarus Project  - بیوگرافی پل واکر

   سریع و خشمگین 4 فیلمی اکشن محصول 2009 می باشد که کارگردانی آن را  پجاستین لین برعهده داشته است. این فیلم چهارمین قسمت از مجموعه فیلم‌های تند و بی‌امان است که در ژانر فیلم‌های مسابقه اتومبیل‌رانی ساخته شده‌است.وی در سال بعد در قسمت 5 این سری به نام سریع و خشمگین 5 حضور یافت.کارگردان این فیلم را بار دیگر جاستین لین بر عهده داشت و از بازیگران این فیلم می توان به پل واکر، ون دیزل، جوردانا بوروستر، دواین جانسون، ترسی گیبسون، لوداکریس،سانگ کانگ، گال گادوت، مت شولز، تگو کالدرون، دون عمر، السا پاتاکی، جواکیم دو آلمیدا، اف والنتینو موراسل و درو سیدورا اشاره کرد. 

  دامینیک تورتو، قهرمان قسمت اول که همچنان تحت تعقیب پلیس است بعد از کشته شدن دوست دخترش، لتی به وسیله قاچاقچیان مواد مخدر، برای شرکت در مراسم تشیع جنازه او و گرفتن انتقام به سراغ باند مافیایی براگا می‌رود.از سوی دیگر برایان اوکانر مأمور اف‌بی‌آی و دوست پسر میا، خواهر دامینیک که به دنبال براگا سردسته قاچاقچیان است، به دامینیک ملحق می‌شود و دو نفر، با انگیزه‌های متفاوت، مأموریت مشترکی را آغاز می‌کنند.برایان اوکانر پس از آزادی از زندان با یک پلیس همراه می‌شود تا از طریق نفوذ در یک باند قاچاق مواد مخدر، رهبر این باند را به دام بیندازند.

  Fast & Furious 4  - بیوگرافی Paul Walker
  Fast & Furious 4  - بیوگرافی Paul Walker

  ساعت‌ها فیلمی محصول سال 2013 به کارگردانی اریک هیسرر است. در این فیلم بازیگرانی همچون پل واکر ،جنسیس رودریگز ، تی جی هسان ، شین جاکوبسن ایفای نقش کرده‌اند.

  داستان فیلم : ولان هیز، همسرش را هنگام زایمان از دست می دهد. در لحظاتِ تلخِ داخل بیمارستان، طوفان کاترینا آغاز می شود و همه چیز را بهم می ریزد. بیمارستان تخلیه می شود و نولان، ناخواسته در آنجا گیر می افتد در حالیکه نوزادش، زیرِ دستگاه تنفس خوابیده و دستش را برای فرار از آن موقعیت خطیر بسته است. طوفان موجب قطعی برق هم شده و این، کارِ نولان برای روشن نگه داشتنِ دستگاه تنفس را سخت می کند.

  پل واکر در فیلم Hours  - بیوگرافی پل واکر
  پل واکر در فیلم Hours  - بیوگرافی پل واکر

  سریع و خشن 7 هفتمین قسمت از مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین است. این فیلم محصول کشور آمریکا و در سبک اکشن، هیجانی، تعقیب و گریز می‌باشد. کارگردان این فیلم جیمز وان و نویسندگی آن را کریس مورگان بر عهده داشته است. در این فیلم بازیگرانی همچون وین دیزل، جیسون استاتهام، پل واکر، میشل رودریگز، لوکاس بلک، جوردانا بوروستر، دواین جانسون، ترسی گیبسون، تونی جا و کرت راسل ایفای نقش می‌کنند. این فیلم پس از فیلم سریع و خشمگین 6 از این مجموعه تولید شده است. تصویر برداری فیلم در ابوظبی امارات و ایالت‌های کالیفرنیا، جورجیا آمریکا و انتاریو کانادا انجام شده‌است.

   پس از مرگ ناگهانی پل واکر یکی از بازیگران نقش اصلی فیلم در 30 نوامبر 2013، کمپانی یونیورسال پیکچرز اعلام کرد که فیلم‌نامه بازنویسی خواهد شد و پس از مدت کوتاهی، تهیه فیلم ادامه خواهد یافت. گفته می‌شود نیمی از صحنه‌های کلیدی که پل واکر در آن‌ها حضور دارد فیلمبرداری شده است و صحنه‌های مربوط به او حذف نخواهند شد. همچنین برای بازسازی چهره پل واکر برای ادامه فیلم‌برداری از جلوه‌های ویژه و بدل استفاده شده است.اکران فیلم نیز از تاریخ 11 ژوئیه 2014 به 3 آوریل2015 تعویق افتاد.

  سریع و خشن 7 اخرین فیلمی بود که پل واکر در آن به ایفای نقش پرداخت  - بیوگرافی Paul Walker
  سریع و خشن 7 اخرین فیلمی بود که پل واکر در آن به ایفای نقش پرداخت  - بیوگرافی Paul Walker

  داستان فیلم بعد از وقایع نسخه قبلی جریان دارد. بعد از سرنگونی اوون شاو و دار و دسته‌اش، دومینیک تورتو (وین دیزل) و گروهش بعد از دریافت حکم آزادی در حال تجربهٔ یک زندگی معمولی هستند؛ اما برادر بزرگتر «اوون»، با نام دکارد شاو (جیسون استاتهام)، به دنبال دومینیک و گرفتن انتقام است. بعد از اینکه گروه متوجه کشته شدن هان (سانگ کانگ) می‌شود، آن‌ها باری دیگر جمع می‌شوند تا فردی را که یکی از اعضای گروه آنها را به قتل رسانده پیدا کنند، قبل از اینکه او آنها را پیدا کند.

  پل واکر در صحنه ای از فیلم  Fast & Furious 7  - بیوگرافی پل واکر
  پل واکر در صحنه ای از فیلم  Fast & Furious 7  - بیوگرافی پل واکر