جستجو برای : Array

    Sam Rockwell

    تولد : 1968 November 05 | صدا پیشه , تهیه کننده , بازیگر مرد | قد : 175 سانتیمتر | سن : 51 محل تولد : Daly City, California, USA

    سم راکول در دالی کالیفرنیا بدنیا آمد. والدین او هر دو بازیگر بودند. این خانواده هنری وقتی فرزندشان سم دو سال داشت به نیویورک رفتند و ابتدا در برونکس و سپس در منهتن سکونت گزیدند. وقتی سم پنج سال داشت خانواده او از هم پاشید. او با پدرش به سانفرانسیسکو رفت و در همانجا بزرگ شد و فقط بعد تعطیلی مدارس در تابستان به دیدن مادرش در نیویورک می رفت.
    اولین تجربه بازیگری سم وقتی ده ساله بود رقم خورد. او همراه مادرش در نمایشی بازی کرد ولی اولین تجربه رسمی اش به فیلم سینمایی « خانه دلقک » برمی گردد. او پس از خانه دلقک به تلویزیون راه یافت و قرار شد در سریال « خیابان رویایی » بازی کند اما متاسفانه خیلی زود اخراج شد. بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان برای همیشه به نیویورک بازگشت و دوره دو ساله ی بازیگری گذراند و در همین هنگام نقش های کوچکی در اینجا و آنجا بر عهده می گرفت.
    در سال 1994 پولی که از یک تبلیغ تلویزیونی در آورد او را قادر ساخت تا از کار های جانبی دست بردارد و فقط روی بازیگری تمرکز کند و سم موفق شد در سال 1996 در پنج فیلم گوناگون بازی کند. در سال 1997 او نقش اول فیلم « سگ چمنزار » را بدست آورد. این فیلم علاوه بر جلب نظر مثبت منتقدین سم را نیز به عنوان استعدادی جوان به همه معرفی کرد. سال بعد از آن او در کمدی مستقل « مرد محفوظ » نقش آفرینی قابل توجهی به نمایش گذاشت. بعد از چند نقش جزئی در فیلم هایی نظیر « سلبرتی » « وودی آلن » در سال 1999 در دو فیلم بزرگ حضور یافت: « مسیر سبز » و « جستجوی کهکشان ». او هم اکنون فیلم « هفت روانی » را روی پرده دارد و با این بهانه سوژه مقاله ما شده است.