جستجو برای : Array

  گزارش باکس آفیس این هفته/ مرد مورچه‌ای در صدر جدول قرار گرفت

  نوشته Amin دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷

  در آخر این هفته فیلم سینمایی مرد مورچه‌ای و زنبورک (Ant-Man and the Wasp) اکران خود را آغاز کرد و توانسته افتتاحیه خوبی را پشت سر بگذارد و در رتبه نخست باکس آفیس این هفته قرار گیرد. مرد مورچه‌ای و زنبورک در افتتاحیه خود توانست ۷۶ میلیون دلار بفروشد.

  بجز فیلم مرد مورچه ای فیلم هایی دیگری چون فیلم سینمایی اولین پاکسازی (The First Purge) و همچنین فیلم ویتنی (Whitney) در این هفته اکران خود را آغاز کردند و توانستند به ترتیب در رتبه های چهارم و یازدهم جدول باکس آفیس این هفته قرار گیرند.

  اگر بخواهیم مروری سریع به فروش برخی از فیلم های مهم پایین جدول داشته باشیم، باید گفت که فیلم سینمایی ددپول ۲ در آخر این هفته با ۱.۶ میلیون دلار فروش، مجموع در آمد خود را با ۸ هفته اکران به ۳۱۴ میلیون دلار رسانده است و در رتبه دهم جدول این هفته قرار گرفته، و همچنین فیلم های سولو: داستانی از جنگ ستارگان و انتقام جویان: جنگ بینهایت به ترتیب توانسته اند در رتبه های چهاردهم و پانزدهم جدول این هفته قرار بگیرند. سولو تاکنون با ۸ هفته اکران ۲۱۰ میلیون دلار فروخته و جنگ بینهایت با ۱۱ هفته اکران ۶۷۴.۷ میلیون دلار فروخته است.

  1.فیلم سینمایی مرد مورچه‌ای و زنبورک «Ant-Man and the Wasp»

  فیلم سینمایی مرد مورچه‌ای و زنبورک «Ant-Man and the Wasp» در جمعه هفته ای که گذشت پا به گیشه ها گذاشت و توانست فروش خوبی در اقتتاحیه داشته باشد. این فیلم که دنباله قسمت قبل میباشد، این هفته اکران خود را در 4,206 سالن سینمای آمریکای شمالی آغاز کرد و توانست در سه روز افتتاحیه ۷۶ میلیون دلار بفروشد و در صدر جدول باکس آفیس قرار گیرد. فیلم جدید کمپانی مارول که با سرمایه ۱۶۲ میلیون دلاری تولید شده در سایت راتن تومیتوز امتیاز ۸۶ درصد را کسب کرده که می‌تواند نشانه استقبال منتقدها از آن باشد.

  در ابتدا پیش بینی می‌شد که فیلم Ant-Man And The Wasp در سه روز نخست اکرانش حدود ۸۲ میلیون دلار فروش کند که عملکردی کمی پایین‌تر از آن را تجربه کرد که این موضوع بخاطر کاهش فروش ۳۰ درصدی روز شنبه در مقایسه با روز جمعه عنوان شده است، اما در مقایسه با قسمت اول که افتتاحیه ۵۷ میلیون دلاری را در سال ۲۰۱۵ تجربه کرد، شاهد افزایش ۳۰ درصدی فروش دنباله این فیلم مورد انتظار هستیم. همچنین فیلم Ant-Man And The Wasp پنجمین افتتاحیه ضعیف دنیای سینمایی مارول را نیز به خود اختصاص داده است. پیش بینی می‌شود که مجموع فروش این فیلم از مرز ۲۰۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی و بیش از ۶۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان عبور کند.

  در خارج از خاک آمریکا، Ant-Man and the Wasp در ۴۸% از مارکت های خارجی شروع بکار کرد و ۸۵ میلیون دلار برای مارول به دست آورد که با اضافه شدن فروش داخلی، بعد از سه روز نمایش مجموع فروش بین المللی آن به ۱۶۱ میلیون دلار رسید. این فیلم طی سه روز نخست در کره جنوبی ۲۰٫۹ میلیون دلار فروخت، در مکزیک ۶٫۷ میلیون دلار، در اندونزی ۵٫۶ میلیون دلار، در روسیه ۴٫۹ میلیون دلار، استرالیا ۴٫۷ میلیون دلار، تایوان ۴٫۶ میلیون، هنگ کنگ ۳٫۶ میلیون، برزیل ۳٫۵ میلیون، فیلیپین ۳٫۱ میلیون، مالزی ۳٫۰ میلیون، و تایلتد ۳٫۰ میلیون دلار. اکران در آلمان، انگلیس، ایتالیا و ژاپن هم طی یک ماه آینده آغاز می شود.

  خلاصه‌ی رسمی‌ داستان این فیلم:

  پس از حوادث و اتفاقاتی که در فیلم Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی) رخ داد، اسکات لنگ باید با عواقب تصمیماتی که خودش، هم به عنوان یک ابرقهرمان و هم به عنوان یک پدر، گرفته است روبه‌رو شود و با آنها دست و پنجه نرم کند. همان‌طور که او دوباره تلاش می‌کند تا زندگی عادی خود را با زمانی که مسئولیت‌های مرد مورچه‌ای را بر عهده دارد، متعادل کند، به‌همراه هوپ ون دین و دکتر هنک پیم با یک ماموریت فوری و غیر منتظره مواجه می‌شود. اسکات باید یک بار دیگر لباس مرد مورچه‌ای را بر تن کند و یاد بگیرد که چگونه باید با واسپ همکاری و کار گروهی انجام بدهد تا اسرار گذشته خود و واسپ را کشف کند.

  در فیلم مرد مورچه‌ای و زنبورک، بازیگران و هنرمندان بااستعداد و محبوبی چون پل راد در نقش اسکات لنگ (مرد مورچه‌ای)، اوانجلین لیلی در نقش هوپ ون دین (واسپ)، مایکل داگلاس در نقش دکتر هنک پیم، مایکل پنیا در نقش لوئیس، تی. آی. در نقش دیو، دیوید دستمالچیان در نقش کرت، رندل پارک در نقش ایجنت جیمی وو، والتون گوگینس در نقش سانی بچ، هانا جان کامن در نقش گوست، میشل فایفر در نقش جنت ون دین (واسپ)، لارنس فیشبرن در نقش دکتر بیل فاستر، جودی گریر در نقش مگی و ابی رایدر فرتسون در نقش کسی و چند تن دیگر حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته‌اند.

  2. انیمیشن شگفت انگیزان ۲ «Incredibles 2»

  با اینکه انیمیشن شگفت انگیزان ۲ «Incredibles 2» یک هفته زودتر از فیلم دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی اکران خود را آغاز کرده ولی نسبت به این فیلم افت فروش کمتری تجربه کرده است و در آخر این هفته هم با افت فروش ۳۷ درصدی روبرو شده و توانسته در رتبه دوم جدول باکس آفیس باقی بماند. این انیمیشن که محصول جدید کمپانی موفق پیکسار است در چهارمین هفته اکران خود توانسته ۲۹ میلیون دلار دیگر بفروشد و مجموع فروش خود را در آمریکای شمالی به ۵۰۴.۳ میلیون دلار برساند. انیمیشن شگفت انگیزان ۲ با عبور از مرز ۵۰۰ میلیون دلار فروش توانسته تبدیل به اولین انیمیشنی شود که در خاک آمریکا به این رقم رسیده است. پیش از این، انیمیشن Finding Dory (به دنبال دوری) با ۴۸۶ میلیون دلار فروش رکورد دار بود. 

  انیمیشن شگفت انگیزان که بعد از ۱۴ سال قسمت دوم آن منتشر شده توانسته فراتر از انتظارات ظاهر شود و رکورد های جدیدی به نام خود ثبت کند. قسمت دوم این انیمیشن ۱۲امین فیلم پرفروش تاریخ آمریکا نیز شده است و اگر به همین طریق پیش برود در هفته های آینده رکورد های دیگری نیز شکسه خواهد شد، و شاهد موفقیت های بیشتر این انیمیشن خواهیم بود.

  در خارج از خاک آمریکا، Incredibles 2 این هفته پا به سینماهای فرانسه گذاشت و طی سه روز نخست اکران ۱۰٫۶ میلیون دلار فروخت. تاکنون مجموع فروش این انیمیشن در چین ۴۸٫۷ میلیون دلار، در مکزیک ۳۳٫۸ میلیون دلار، در استرالیا ۲۴٫۶ میلیون، در برزیل ۱۵٫۴ میلیون و در روسیه هم ۱۴٫۳ میلیون دلار بوده است. این فیلم تاکنون در سراسر جهان ۷۷۲٫۷ میلیون دلار فروخته است و اکران آن بزودی در کره جنوبی، ژاپن، اسپانیا، ایتالیا و آلمان آغاز می شود.

  خلاصه داستان:

  داستان قسمت دوم دقیقا بعد از پایان فیلم نخست شروع می شود، که اگر به یاد داشته باشید طی پایان داستان با شخصیت Underminer آشنا شدیم. خانواده پار تلاس می کنند که یک زندگی عادی داشته باشند در حالی که هلن پار در بیرون با جرم و جنایت می جنگد و در مقابل ابرقدرت ها می ایستد. در این میان، شوهر هلن که باب پار نام دارد، در خانه می ماند تا بچه هایشان ﻭﯾﻮﻟﺖ، دش و جک-جک مراقب کند، از طرفی قدرت های ﺷﮕﻔﺖﺍنگیز جک-جک در حال نمایان شدن هستند. اما در نهایت به همراه ﻓﺮﻭﺯﻭﻧﻪ باید مقابل یک شرور جدید بایستند.

  کریگ تی. نلسن در نقش باب پار، هالی هانتر در نقش هلن پار، سارا واول در نقش ویولت پار، هاک میلنر در نقش دش پار، ساموئل ال. جکسون در نقش فروزون، جان راتزنبرگر در نقش آندرماینر، برد برد در نقش ادنا مد، باب ادنکیرک در نقش وینستون دور، کاترین کینر در نقش اولین دور، جاناتان بانکز در نقش ریک دیکر، سوفیا بوش در نقش ووید و ایزابلا روسلینی در نقش امباسدور، از جمله بازیگرانی هستند که به‌عنوان صداپیشه در انیمیشن Incredibles 2 حضور دارند و صداپیشگی شخصیت‌های این انیمیشن را بر عهده داشته‌اند. مانند قسمت اول، برد برد کارگردانی و کار نوشتن فیلمنامه این انیمیشن را بر عهده داشته است.

  3. فیلم سینمایی دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی «Jurassic World: Fallen Kingdom»

  حال میرسیم به فیلم پر هزینه دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی «Jurassic World: Fallen Kingdom» از کمپانی یونیورسال که در هفته سوم اکرانش با افت فروش زیادی روبرو شده و دو پله نسبت به هفته های قبل سقوط کرده و در جایگاه سوم جدول باکس آفیس قرار گرفته است. قسمت دوم فیلم دنیای ژوراسیک در آخر این هفته با افت فروش بسیار زیاد ۵۴ در صدی روبرو شد و توانست ۲۸.۵ میلیون دولار بفروشد و با اختلاف بسیار کمی از انیمیشن شگفت انگیزان ۲ در رتبه سوم قرار گیرد. با فروش این هفته سقوط پادشاهی در مجموع توانسته ۳۳۳.۳ میلیون دلار در خاک آمریکا بفروشد.

  در خارج از خاک ایالات، بعد از یک میلیاردی شدن، Jurassic World: Fallen Kingdom این هفته ۲۷٫۶ میلیون دلار دیگر فروخت و فروش خارج از خاک خودش را به ۷۲۵٫۳ میلیون دلار رساند؛ فروش بین المللی آن هم حالا به ۱٫۰۵۸ میلیون دلار رسیده است.

  خلاصه داستان رسمی فیلم دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی:

  می‌توان گفت تقریبا چهار سال از زمانی که تم پارک و همچنین دنیای بسیار زیبای ژوراسیک تا حدودی توسط دایناسورها نابوده شده، می‌گذرد. جزیره ایزلا نوبلار که پارک دنیای ژوراسیک در آن احداث شده بود حالا توسط انسان‌ها رها شده و دایناسورهای باقی مانده در این جزیره هم درست به همان شکل به حال خود گذاشته شده‌اند و در جنگل‌ها پرسه می‌زنند. زمانی که آتشفشان خاموش و ساکت این جزیره بعد از مدتی شروع به جوش و خروش و فوران کردن کرد، اوون گردی (با بازی کریس پرت) و همچنین کلیر دارنینگ (با بازی برایس دالاس هاوارد) تلاش می‌کنند تا کمپینی به راه بیندازند، تا در نهایت بتوانند این دایناسورهای باقی مانده در جزیره را از انقراض دوباره‌ای که انتظار آنها را می‌کشید، نجات دهند. اوون در این میان به‌شدت در تلاش است تا دایناسوری به نام «بلو» را که آخرین بازمانده‌ی نسل ولاسیرپتر است، پیدا کند. از طرف دیگر هم کلیر به‌گونه‌ای بزرگ شده که برای چنین موجوداتی ارزش زیادی قائل شود و حالا به سنی رسیده که دیگر می‌تواند خودش تصمیماتش را بگیرد و عملیاتش را پیش ببرد. زمان که آنها به این جزیره می‌رسند، این آتشفشان دیگر در حال سرازیر شدن است و بعد از مدتی آنها متوجه می‌شوند که سفر آنها می‌تواند اتفاقاتی را در بر داشته باشد که کل سیاره‌ی زمین را در معرض خطر بسیار بزرگی قرار دهد؛ خطری که از دوران ماقبل تاریخ تا به امروز دیده نشده است.

  در فیلم دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی، بازیگران و هنرمندان بااستعداد و محبوبی چون کریس پرت در نقش اوون گردی، برایس دالاس هاوارد در نقش کلیر دارنینگ، جف گلدبلوم در نقش دکتر یان مالکوم، بی دی ونگ در نقش دکتر هنری وو، ایزابل سرمون در نقش میسی لاکوود، جرالدین چاپلین در نقش آیریس، جیمز کرامول در نقش سِر بنجامین لاکوود، تد لوین در نقش کت ویتلی، دنیلا پیندا در نقش دکتر زیا رودریگز، توبی جونز در نقش گانر اورسال، ریف اسپال در نقش الی مایلز و جاستیس اسمیت در نقش فرانکلین وب ایفای نقش دارند.

  4. فیلم سینمایی اولین پاکسازی «The First Purge»

  دومین فیلم مهمی که در این هفته اکران خود را آغاز کرد، فیلم سینمایی اولین پاکسازی «The First Purge» بود که توانسته نسبت به بودجه ساخت خود بسیار خوب ظاهر شود و فروش موفقی را در هفته اول پشت سر بگذارد. اولین پاکسازی ، فیلمی در ژانر  اکشن و ترسناک به کارگردانی جرارد مک‎موری ، در چهارشنبه هفته ای که گذشت اکران خود را در 3,031 سالن سینمای آمریکای شمالی آغاز کرد و توانسته در افتتاحیه ۱۷ میلیون دلار بفروشد و در رتبه چهارم جدول باکس آفیس قرار گیرد. جالب است بدانید که این فیلم با بودجه ۱۳ میلیون دلاری ساخته شده و تا به الان مجموعاء ۳۱ میلیون دلار فروخته است.

  اولین پاکسازی چهارمین قسمت از مجموعه فیلم‌های معروف و پرطرفدار پاکسازی می‌باشد. این فیلم پیش‌درآمدی بر سه قسمت قبلی هست و به اولین رویداد پاکسازی می‎پردازد.

  این فیلم یک “B-” را از سوی ﺳﯿﻨﻤﺎﺳﮑﻮﺭ (CinemaScore) دریافت کرده. باید اشاره کنیم که The Purge: Election Year پرفروش ترین عنوان در فرانچایز Purge است که در مجموع ۱۱۸٫۶ میلیون دلار فروخت، در حالی که با بودجه ۱۰ میلیون دلاری ساخته شده بود. در خارج از خاک ایالات متحده، The First Purge پا به ۲۶ کشور مختلف گذاشت و در مجموع ۱۰٫۹ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش بین المللی آن به ۴۲٫۰ میلیون دلار رسید.

  خلاصه رسمی فیلم اولین پاکسازی به شرح زیر است:

  در پشت هر سنتی، یک انقلاب جا خشک کرده است. در روز استقلال بعدی، ما شاهد یک رویداد سالانه که ۱۲ ساعت بی‌قانونی را فراهم می‌کند خواهیم بود. به جنبشی که در ابتدا تنها به عنوان یک آزمایش ساده برگزار شده بود، خوش آمد بگویید. آن هم جنبشی نیست جز اولین پاکسازی. برای کاهش دادن یک درصد از بخش آمار جرم و جنایت در طی یک سال، انجمن New Founding Fathers of America (یا به اختصار همان NFFA)، یک نظریه جامعه شناختی را مورد آزمایش خود قرار می‌دهند. این انجمن قصد دارند به واسطه این نظریه، بخش بسیار زیادی از خشونت و جرم و جنایت را به مدت یک شب به شهر خاص و آزمایشی که تحت نظر خودشان است ببرند. اما زمانی که خشونت ستمگران با خشم حاشیه‌نشینان روبه‌رو می‌شود، منجر به این موضوع می‌شود که این خشونت و بیماری از مرز شهر آزمایشی خارج شده و کم کم در شهر‌های مختلف این ایالت پخش می‌شود.

  یلان نوئل، لکس اسکات دیویس، جویون وید، لورین ولز و مریسا تومی از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم ایفای نقش دارند.

  5. فیلم سینمایی سیکاریو: روز سولدادو «Sicario: Day of the Soldado»

  در آخر میرسیم به فیلم سینمایی سیکاریو: روز سولدادو «Sicario: Day of the Soldado» که در هفته دوم اکرانش با افت شدید فروش روبرو بوده و دو پله نسبت به هفته اول اکران سقوط داشته و در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس این هفته قرار گرفته است. این فیلم که در آخر این هفته با افت فروش ۶۱ درصدی روبرو بود توانست ۷.۳ میلیون دلار بفروشد و مجموع فروش خود را در خاک آمریکا به ۳۵.۳ میلیون دلار برساند. فیلم سینمایی «سیکاریو: روز سولدادو» یکی از جدیدترین آثار اکشن، درام، هیجان‌انگیز و جنایی کمپانی کلمبیا پیکچرز (Columbia Pictures) است که توسط استفانو سولیم کارگردانی شده است. قسمت اول این فیلم در سال ۲۰۱۵ اکران شد و ۱۷ هفته روی پرده ماند و در نهایت با مجموع فروش ۴۶٫۸ میلیون دلاری گیشه را ترک کرد. 

  خلاصه داستان رسمی فیلم سیکاریو: روز سولدادو:

  در جنگ مواد مخدر، هیچ قانونی وجود ندارد. در این میان، کارتل‌ها عملیات معامله‌های قاچاق مواد مخدر خود را در مرز مکزیک و آمریکا با تروریست‌ها آغاز کرده‌اند. یکی از ماموران فدرال به نام مت گریور (با بازی جاش برولین) به الخاندرو گیلیک مرموز (با بازی بنیسیو دل تورو) که خانواده‌اش توسط یک کینگ‌پین کارتل به قتل رسیده‌اند، ماموریت می‌دهد که این جنگ قاچاق مواد مخدر را از راه‌های شرورانه، گسترش دهد. الخاندرو گیلیک ماموریت دارد که دختر این کینگ‌پین را بدزدد تا به همین واسطه، شعله‌های این جنگ ملتهب‌تر شود. با این حال، زمانی که ماموریت از مسیر خود منحرف می‌شود، مت گریور به الخاندرو دستور کشتن ایزابلا را می‌دهد و حال این قاتل خونسرد باید تصمیم بگیرد که دستور قتل این دختر را اجرا کند یا به دنبال تکمیل ماموریتش باشد.

  در فیلم سیکاریو: روز سولدادو، بازیگران و هنرمندان بااستعداد و محبوبی چون بنیسیو دل تورو در نقش الخاندرو گیلیک، جاش برولین در نقش مت گریور، متیو موداین در نقش وزیر دفاع جیمز رایلی، مانوئل گارسیا رولفو در نقش گالو، ایزابلا مونر در نقش ایزابلا ریز، جفری داناوان در نقش استیو فارسینگ، کاترین کینر در نقش کینثیا فوردز، دیوید کاستاندا در نقش هکتور، الیجا رودریگرز در نقش میگل هرناندز، هاوارد فرگوسن جونیور در نقش تروی، رائول تروجیلو در نقش رافائل، جیک پیکینگ در نقش شان و شیا ویگهام در نقش اندی ویلدون و چند تن دیگر حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته‌اند.

  دیدگاه شما

  در صورت تمایل به نمایش آواتار شما در بخش دیدگاه ها در سایت gravatar ثبت نام کنید
  نظرات شما بعد از تایید نمایش داده خواهند شد ، تمام سعی ما بر تایید نظرات در کمترین زمان ممکن خواهد بود.
  در صورت وارد کردن آدرس سایت لطفا آدرس را بدون http:// وارد کنید.
  امکان وارد کردن کدهای html,java,php و.. در نظرات وجود ندارد ، در صورت ارسال ، نظر اسپم در نظر گرفته خواهد شد و حذف می شود.