جستجو برای : Array

    برندگان سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر مشخص شدند

    نوشته Amin سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

    ساعاتی پیش برندگان سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر طی مراسم اختتامیه این جشنواره مشخص شدند. با ما همراه باشید.

    در تازه ترین اخبار سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به پایان رسید. بدون شک مهم‌ترین جایزه جشنواره فیلم فجر، جایزه بهترین فیلم است. امسال، فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی «نرگس آبیار» به عنوان بهترین فیلم جشنواره انتخاب شد. فیلم مورد توجه امسال بدون شک «شبی که ماه کامل شد» ساخته‌ نرگس آبیار بود؛ این فیلم سینمایی علاو بر بهترین فیلم در رشته‌ هایی مانند بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر اصلی مرد و زن نیز به سیمرغ بلورین رسید. از اتفاقات مورد توجه اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97 می‌ توان به حضور یک مهاجر افغان روی سن برای اعلام معذوریت همایون غنی زاده، کارگردان فیلم «مسخره باز» از دریافت جایزه بهترین فیلم بخش نگاه نو اشاره کرد. شما در ادامه می‌توانید فهرست برندگان هر بخش را مطالعه کنید:

    بهترین فیلم کوتاه:

    چه خور (محمد کارت)

    بهترین مستند سینمایی:

    بهارستان خانه ملت (بابک بهداد)

    بهترین فیلم بخش نگاه نو:

    مسخره‌باز (همایون غنی‌زاده)

    حمال طلا (تورج اصلانی)

    دیدن این فیلم جرم است (رضا زهتابچیان)

    روزهای نارنجی (آرش لاهوتی)

    جان‌دار (حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری)

    بخش سودای سیمرغ (مسابقه اصلی)

    بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

    ایمان کرمیان (ماجرای نیمروز: رد خون)

    ایمان کرمیان (سمفونی نهم)

    آرش آقابیک (شبی که ماه کامل شد)

    ارشا اقدسی (قسم)

    محسن روزبهانی (23 نفر)

    بهترین جلوه‌های ویژه بصری:

    جواد مطوری (مسخره باز)

    محسن خیرآبادی، رضا میثاقی و شهاب نجفی (غلامرضا تختی)

    هادی اسلامی و امیر سحرخیز (23 نفر)

    جواد مطوری (سرخپوست)

    سینا قویدل (ماجرای نیمروز: رد خون)

    بهترین چهره پردازی:

    ایمان امیدواری (شبی که ماه کامل شد)

    مجید اسکندری (سمفونی نهم)

    شهرام خلج (ماجرای نیمروز: رد خون)

    سعید ملکان (غلامرضا تختی)

    ایمان امیدواری (مسخره باز)

    عباس عباسی (23 نفر)

    بهترین طراحی لباس:

    محمدرضا شجاعی (شبی که ماه کامل شد)

    مشکین مهرگان (سمفونی نهم)

    محمدرضا شجاعی (ماجرای نیمروز: ردخون)

    امیر ملک پور (غلامرضا تختی)

    الهام معین (مسخره باز)

    طراحی صحنه:

    کیوان مقدم (غلامرضا تختی)

    محمدرضا شجاعی (شبی که ماه کامل شد)

    سهیل دانش (مسخره باز)

    محسن نصراللهی (متری شیش و نیم و سرخپوست)

    کامیاب امینی عشایری (23 نفر)

    بهترین صدابرداری:

    ایرج شهزادی (متری شیش و نیم)

    مسیح سراج (پالتو شتری)

    بهمن اردلان (23 نفر)

    منصور شهبازی (طلا)

    مهدی ابراهیم‌زاده (قسم)

    بهترین صداگذاری:

    مهرشاد ملکوتی (ماجرای نیمروز: رد خون)

    حسین ابوالصدق (سمفونی نهم)

    امیرحسین قاسمی (متری شیش و نیم)

    امیرحسین قاسمی (غلامرضا تختی)

    آرش قاسمی (شبی که ماه کامل شد)

    بهترین تدوین:

    بهرام دهقانی (متری شیش و نیم)

    محمدرضا موئینی (سمفونی نهم)

    خشایار موحدیان (قسم)

    محمد نجاریان (ماجرای نیمروز: ردخون)

    میثم مولایی (غلامرضا تختی)

    بهترین موسیقی متن:

    امین هنرمند (قصر شیرین)

    پیمان یزدانیان (متری شش و نیم و بنفشه آفریقایی)

    افشین عزیزی (غلامرضا تختی)

    مسعود سخاوت دوست (شبی که ماه کامل شد)

    کریستف رضاعی (ناگهان درخت و سال دوم دانشکده من)

    بهترین فیلمبرداری:

    حمید خضوعی (غلامرضا تختی)

    هومن بهمنش (متری شیش و نیم)

    شهرام نجاریان (خون خدا)

    علی قاضی (مسخره باز)

    هادی بهروز (ماجرای نیمروز: ردخون)

    مسعود سلامی (آشفته‌گی)

    بهترین نقش مکمل زن:

    فرشته صدرعرفایی (شبی که ماه کامل شد)

    ژیلا شاهی (قصر شیرین)

    زهره عباسی (ناگهان درخت)

    نیوشا علیپور (قصر شیرین)

    پانته‌آ پناهی‌ها (درخونگاه)

    بهترین نقش مکمل مرد:

    علی نصیریان (مسخره باز)

    نوید محمدزاده (متری شیش و نیم)

    حسن پورشیرازی (قسم)

    یونا تدین (قصر شیرین)

    آرمین رحیمیان (شبی که ماه کامل شد)

    جواد عزتی (ماجرای نیمروز: رد خون)

    بهترین فیلم سینمایی پویانمایی (انیمیشن):

    آخرین داستان (اشکان رهگذر)

    بهترین فیلم هنر و تجربه:

    مسخره باز (همایون غنی زاده)

    بهترین بازیگر نقش اول زن:

    الناز شاکردوست (شبی که ماه کامل شد)

    مهناز افشار (قسم)

    ژاله صامتی (درخونگاه)

    بهنوش طباطبایی (ماجرای نیمروز: رد خون)

    فاطمه معتمدآریا (بنفشه آفریقایی)

    بهترین بازیگر نقش اول مرد:

    هوتن شکیبا (شبی که ماه کامل شد)

    امین حیایی (درخونگاه)

    حامد بهداد (قصر شیرین)

    پیمان معادی (متری شیش و نیم)

    نوید محمدزاده (سرخپوست)

    بهترین فیلمنامه:

    محسن قرائی، محمد داوودی (قصر شیرین)

    محسن تنابنده (قسم)

    نیما جاویدی (سرخپوست)

    پرویز شهبازی (طلا)

    نرگس آبیار و مرتضی اصفهانی (شبی که ماه کامل شد)

    جایزه ویژه هیئت داوران:

    سرخپوست (نیما جاویدی)

    بهترین کارگردانی:

    نرگس آبیار (شبی که ماه کامل شد)

    نیما جاویدی (سرخپوست)

    بهرام توکلی (غلامرضا تختی)

    سعید روستایی (متری شیش و نیم)

    رضا میرکریمی (قصرشیرین)

    محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز:ردخون

    بهترین فیلم:

    شبی که ماه کامل شد (تهیه کننده: محمدحسین قاسمی)

    سرخپوست (تهیه کننده: مجید مطلبی)

    غلامرضا تختی (تهیه کننده: سعید ملکان)

    متری شیش و نیم (تهیه کننده: سیدجمال ساداتیان)

    ماجرای نیمروز: ردخون (تهیه کننده: سیدمحمد رضوی)

    قصر شیرین (تهیه کننده: رضا میرکریمی)

    بهترین فیلم آرای مردمی:

    متری شیش و نیم (سعید روستایی)

    دیدگاه شما

    در صورت تمایل به نمایش آواتار شما در بخش دیدگاه ها در سایت gravatar ثبت نام کنید
    نظرات شما بعد از تایید نمایش داده خواهند شد ، تمام سعی ما بر تایید نظرات در کمترین زمان ممکن خواهد بود.
    در صورت وارد کردن آدرس سایت لطفا آدرس را بدون http:// وارد کنید.
    امکان وارد کردن کدهای html,java,php و.. در نظرات وجود ندارد ، در صورت ارسال ، نظر اسپم در نظر گرفته خواهد شد و حذف می شود.